ЗНО 2014 могло не состояться?

Отчет по пресс-конференции директора УЦОЯО и замминистра образования

news_icon[1]Здравствуйте, уважаемые читатели!

Вчера, 3.04.2014 года, состоялась пресс-конференция на тему: «ВНО-2014: быть … или не быть?». В ней приняли участие директор Украинского центра оценивания качества образования И.Л. Ликарчук и заместитель министра образования П.Б. Полянский.

Ниже — информация от агентства Укрінформ по итогам пресс-конференции:

Студентам, які навчалися в Криму, спростили процедуру переведення до українських вишів — Полянський

Міністерство освіти і науки України значно спростило процедуру переведення для кримських студентів до вищих навчальних закладів України.
Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський на прес-конференції в Укрінформі.

«Студенти-першокурсники, які захотіли перевестися до іншого вищого навчального закладу за межами півострова, можуть це зробити навіть не ставлячи до відома Міністерство освіти і науки. Достатньо того, що вони прибудуть до університету, і це відбудеться на рівні домовленості двох ректорів», — сказав Полянський.

Він зазначив, що в разі, якщо в університеті, куди прибуває студент-бюджетник із Криму, немає бюджетного місця за його спеціальністю, то йому надаватиметься можливість зайняти місце за іншою спеціальністю на безоплатній основі.

Водночас Полянський зауважив, що третя категорія студентів, які навчаються на платній основі і вже заплатили гроші до кінця семестру або на декілька років уперед, можуть продовжити навчання в обраному університету, при цьому нічого не доплачуючи. «Оскільки зараз блоковані структури українського державного казначейства на півострові — гроші їм ніхто не поверне. Тому ми прийняли рішення і є домовленість з ректорами, що ці студенти-платники будуть прибувати до університетів і продовжувати в них навчання на вільних місцях. Вони нічого не будуть платити. Суму плати збільшувати також не будуть», — сказав заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський.

Лікарчук заявляє про брак 9 млн грн на проведення ЗНО

На сьогодні існують реальні загрози зриву зовнішнього незалежного оцінювання, оскільки для його проведення не вистачає понад дев’ять мільйонів гривень.

Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на прес-конференції в Укрінформі.
«Існує реальна загроза для проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні у 2014 році. На сьогодні нам необхідно 9 мільйонів 480 тисяч гривень. Держава почала давати гроші на ЗНО, і ми отримали вже близько двох мільйонів гривень, однак іще потрібно дев’ять мільйонів», — сказав Лікарчук.

Він додав, що на сьогодні за всіма технологічними графіками в центрі оцінювання мало бути виготовлено 93% зошитів із тестами для зовнішнього оцінювання. «Ми маємо лише 39% надрукованих зошитів від усього тиражу — відставання від запланованого майже втричі. Лінія, де друкуються тестові зошити, стоїть з 20 березня», — наголосив Лікарчук.
За його словами, для того, щоб ця лінія була запущена і почалася робота, як мінімум зараз потрібно п’ять мільйонів гривень.
Лікарчук додав, що на сьогодні УЦОЯО готовий прийняти допомогу від будь-кого, як у вигляді фінансів, так і витратних матеріалів.
«Ми зараз готуємося відкрити спеціальний благодійний рахунок, шукаємо організацію, яка б узяла на себе утримання цього рахунку. Однак, для нас більш цікавою була б допомога конкретними матеріалами, обладнанням, витратними матеріалами, тобто ті речі, які вже є готові, предметні, без процедури закупівлі», — наголосив він.

Тестові завдання ЗНО зазнають змін — Лікарчук

В тестові завдання ЗНО планується внести зміни, щоб убезпечитися таким чином від витікання інформації.
Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на прес-конференції в Укрінформі.
«Ми плануємо внести серйозні зміни у зміст завдань, тобто замінити завдання у цілому ряді тестів, що викликають у нас обгрунтовану підозру. І ми вже маємо певні матеріальні можливості, не бюджетні, для того, щоб це зробити. Наші люди готові працювати понадурочно, щоб ми могли розчарувати тих, хто сподівався підставити нас», — сказав Лікарчук.

Він додав, що отримав заяву від служби безпеки центру про те, що вони не гарантують захист конфіденційності матеріалів через різні причини.
«В мене є офіційна заява керівника служби безпеки, який про це заявив прилюдно», — сказав директор УЦОЯО.

Вот такие вот у нас с Вами новости.
Тестирование будет. Ребята из Крыма переводятся. Все уже хорошо 😉

Добавить комментарий