Вищі навчальні заклади в Україні

Вища освіта в Україні має прекрасні традиції та історію, яка налічує не одне століття, адже перший український вуз був заснований ще в ХVII столітті. Ним стала єзуїтська колегія, якій в 1961 році був наданий «статус академії і титул університету». Зараз це Львівський національний університет імені Івана Франка.

Характерними особливостями українських вищих навчальних закладів є високий академічний рівень, кваліфікований професорсько-викладацький склад і наявність широкого спектра освітніх напрямків, що зумовлює визнання не тільки в Європі, але і далеко за її межами.

Так, до рейтингу кращих університетів світу (QS World University Rankings) 2014/2015 увійшли шість українських вузів, два з яких розташувалися в ТОП-500 — це Київський національний університет імені Т. Шевченка (421-430 місце) і Харківський національний університет імені Каразіна (481-490 місце). При цьому, представленість вузів України в світовому рейтингу з роками лише збільшується, а їхні позиції стають вище.

Безперечними лідерами серед вузів України є також і Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Одеський національний університет імені І.І. Мечникова та інші.

В Україні, згідно з результатами державної акредитації, вищі навчальні заклади підрозділяються на чотири рівні. Така градація відноситься до всіх вузів, незалежно від форми власності. За даними Держстату України близько 60% (478) їх загального числа становлять вузи І-II рівнів акредитації (ПТУ, коледжі, технікуми) і близько 40% (325) — вузи III-IV рівнів акредитації (інститути, університети та академії).

Відповідно, студенти можуть отримати неповну, базову та повну вищу освіту. Їм пропонуються три освітньо-кваліфікаційних рівня: молодший спеціаліст (навчання триває, як правило, 2-3 роки), бакалавр (3-4 роки), спеціаліст (1-1,5 року або ж 5-6 років для медичних спеціальностей і ветеринарії) і магістр (1-2 роки).

Відповідно до Болонської системи, діючої в Україні з 2005 року, зокрема до її кредитно-трансферної частини (ECTS), всі випускники вузів ІІІ-ІV рівнів акредитації разом з дипломом отримують європейський додаток єдиного зразка, в якому вказується кількість отриманих балів ECTS, що дозволяє їм повноправно брати участь в європейських наукових та освітніх проектах, а також успішно конкурувати на міжнародному ринку праці.

Повний довідник вузів України дивіться на сайті Освіта.ua за посиланням http://ru.osvita.ua/vnz/guide/.

 

Добавить комментарий