Установка вимикачів і розеток — це просто!

Монтаж складних компонентів електричної мережі всередині квартири — це робота для електриків-фахівців. Проте, володіючи певними знаннями і самими елементарними навичками, будь-хто може проводити окремі електротехнічні роботи, зокрема, встановити розетки і вимикачі legrand . Ця стаття викладе, як просто і безпечно це зробити.

Техніка безпеки:

Ключова вимога при монтажі вимикачів і розеток стосується техніки безпеки. Приступати до роботи по їх монтажу слід тільки тоді, коли є абсолютна впевненість, що напруга в мережі відсутня. Рекомендується відключити подачу живлення на розподільчому щитку, розташованому зазвичай на сходовому майданчику і крім того, навісити на щиток табличку з написом: «Не включати. Йдуть роботи ». В окремих випадках досить буде вимкнути автоматичне реле, що відповідає за подачу харчування в конкретне приміщення, де планується проводити роботи по монтажу вимикачів розеток.

При установці комунікацій та електрообладнання використовується надійний, призначений спеціально для таких робіт інструмент. Наприклад, плоскогубці і викрутки — виключно тільки з руків’ям з ізолюючого матеріалу. Не слід торкатися руками до висновків проводів, попередньо не впевнившись в тому, що електроенергія в мережі відсутня. Переважно здійснювати монтажні роботи разом з напарником.

Монтаж розеток і вимикачів прихованої установки:

Перед тим, як встановлювати вимикач або електричну розетку прихованої установки слід намітити і підготувати місце для монтажу. Традиційно необхідно кругле поглиблення, куди потім розташовується корпус вимикача або розетки. У більшості випадків такі елементи враховані конструкцією приміщення. У разі, якщо потрібно розташувати вимикач або розетку в іншому місці, то таке поглиблення можна виконати, просвердливши по периметру ряд отворів за допомогою дриля, а потім видалити надлишки долотом. Інший спосіб полягає в застосуванні особливої насадки на дриль, у вигляді округлої коронки. У разі використання такого методу гніздо вийде більш правильне за своєю формою.

Далі слід установка пластмасовою або металевою коробки-підрозетника, куди згодом буде поміщена колодка розетки. Досить часто цією частиною конструкції нехтують, незважаючи на те, що вона робить експлуатацію розетки безпечнішою, а заміну розетки на іншу, при необхідності, менш трудомісткою. Слід вивести в таку коробку всі належні електричні дроти, і закріпити її в гнізді, замазавши алебастром.

Установка розетки:

Після того, як місце для розетки прихованої установки приготовлено, потрібно вставити внутрішню конструкцію розетки в підрозетник і зафіксувати його там за допомогою кріплення, який передбачений конструкцією колодки. Для цього слід затягнути спеціальні болти, чому розсуваються спеціальні лапки. Вони впираються в стінки підрозетника і надійно зміцнюють в ньому всю конструкцію. Далі потрібно вставити зачищені від ізоляції кінці проводів в затискачі, зафіксувати їх гвинтами. Іноді буває зручніше проводити встановлення в зворотній послідовності: спершу з’єднати дроти з контактами колодки, а після закріпити колодку в підрозетники.

При монтажі вимикача потрібно дотримуватися ту ж черговість дій. Відмінність вимикачів полягає в тому, що вони можуть мати кілька варіантів розташування контактів для різних режимів роботи, тому підключати кінці проводів до контактів слід найбільш уважно.

Завершується монтаж вимикача або розетки приєднанням пластмасового корпусу, і закріпленням його гвинтами. Спеціальна пластикова накладка на стіну зможе стати відмінним додатковим рішенням. Вона захистить від забруднень поверхню стіни навколо вимикача і буде непогано виглядати в якості декоративного елемента.

Монтаж розеток і вимикачів відкритої установки:

Вище описаним способом встановлюють електроприлади при присутності прихованої проводки, що типово майже для всіх міських квартир. Однак найчастіше зустрічається електрична проводка, прокладена відкритим способом. Вона передбачає установку згідні розеток і вимикачів відкритої установки. Монтаж такого вимикача або розетки дуже простий. Для цього буде потрібно підставка з дерева, відповідна за розміром з підставою розетки або вимикача і закріплена на стіні за допомогою шурупів. З пристрою слід зняти пластмасовий корпус і зміцнити колодку на підставці шурупами. Потім надійно приєднати проведення до контактів і закрити пристрій корпусом. Розетки або Вимикачі відкритої установки досить часто можна зустріти в дачних будівлях, а також в будівлях, розташованих в сільській місцевості.

Сьогодні Ви змогли переконатися, що встановити розетку і вимикач своїми силами зовсім не складно!