Туризм і відпочинок в Івано-Франківській області


Івано-Франківщина
(Прикарпаття) — самий колоритний карпатський край, розташований в глибині найвищих гірських масивів України, оповитий древніми міфами і легендами, справжнє джерело старовинних звичаїв, обрядів, традицій, багатовікових культурних надбань гуцулів, бойків, лемків, покутян, опілян.

ГоловнаЯкщо ви бажаєте знати останні новини Івано-Франківська, то заходьте на Сайт Івано-Франківська.

Прикарпатті — це край, де на невеликій площі зосереджено 3,5 тис. Пам’яток історії, архітектури, релігії, культури і природи. Діючі монастирі, дерев’яні церкви, музеї, скельні каскади, водоспади в поєднанні з чудовими гірськими ландшафтами і самобутністю місцевих жителів роблять відпочинок численних туристів неповторним і незабутнім.

Івано-Франківська область має значну туристично-оздоровчу базу — понад сто об’єктів, турбази, готелі, санаторії, пансіонати, можуть одночасно прийняти 14 тисяч відпочиваючих, туристичні послуги в області надають 73 туристичні фірми.

Тут є п’ять курортних місцевостей і діють 36 санаторно-курортних закладів, серед яких такі курорти, як низькогірні — Яремче, Косів, Татарів ; среднегорний Ворохта і бальнеогрязевий передгірний курорт Черче .

Яремче — туристична столиця Карпат, найпопулярніший і найпрекрасніший туристичний центр Івано-Франківської області, де в будь-який час року надзвичайно красива природа, чисте, насичене озоном повітря. Розташований в мальовничій долині річки Прут, найвідоміша пам’ятка — водоспад «Гук».  Тут має понад 40 туристсько-рекреаційних закладів.

Татарів — має давню історію використання особливостей клімату і природних чинників для оздоровлення навіть без лікарського лікування.

Буковель — відпочинок тут приємний і зручний, оскільки гори з усіх боків закривають його від холодних зимових вітрів і створюють комфортні умови відпочиваючим.

Яблуниця — курорт для активного відпочинку на свіжому повітрі, але тут можна знайти спокій в оточенні первозданної природи.

Ворохта — столиця зимових видів спорту, знаменита своїми лижними трамплінами, канатною дорогою і залізничним мостом, побудованим ще за часів Австро-Угорщини. Є не тільки одним з основних центрів туризму, але тут також готуються українські спортсмени зі стрибків з трампліну, біатлону та лижних гонок.

Верховинський район — лікувально-оздоровчий центр, тут знаходиться більше 100 джерел мінеральних вод.

Косів — справжня столиця гуцульського народного мистецтва, відпочинок тут найбільш примітний завдяки Косівському базару, на якому можна побачити і придбати практично всі вироби декоративно-ужиткового мистецтва.

Шешори славляться своїми Сріблястими водоспадами, галасливий каскад яких простягнувся на сотні метрів по руслу річки Пістинка. Це улюблене місце відпочинку багатьох туристів часто фігурує в численних фільмах про Прикарпаття і музичних відеокліпах. Кілька років в Шешорах проводиться популярний фестиваль етнічної музики.

На території Прикарпаття більше 20 туристичних гірських, пішохідних, лижних, автомобільних і велосипедних маршрутів.

Художньо-меморіальний комплекс «Стежка Довбуша», протяжністю 4 км , створений   як пам’ять народним месникам і їх легендарному ватажкові О.Довбуш — бере початок в заповідному урочищі «Дрибка», пролягає між скелями до «Комори Довбуша», виходить на хребет Горган Запрутський, робить замкнуте коло і призводить до вихідної точки.

Туристи мають можливість покататися на гірських лижах в Яблуниці , Ворохті, Косові , також функціонує сучасний гірськолижний комплекс в с. Поляниця . Тут досвідчені інструктори за 2-3 години навчать новачка впевнено триматися на лижах під час спуску зі снігових гірських схилів.

Біля річки Дністер є прекрасні місця для польотів на парапланах і дельтапланах — села Ісаків та Одаї Тлумацького району. Для любителів подорожувати на гуцульських конях і гірських велосипедах створені відповідні маршрути.

Все більш популярним в області стає сільський туризм — понад 300 сільських господарів приймають туристів у своїх садибах. Найбільш популярними є Верховинський, Косівський, Рожнятівський та Яремчанська міська ради.