Blog

Стратегії стратегій для стратегій

Відразу вибачаюсь перед давніми друзями-читачами блогу за тривалу мовчанку. І не тому, що не було, що сказати, а, повірте, не було коли! І вже — каюсь! — кілька разів майже підіймалась рука на закриття блогу, але ж — ні, ні, ні!  Ні про конференцію в НаУКМА (недописаний пост), ні від семінар Томпсонів (так само), ні про дослідницький універ (так само) і т.п. 
Але:  тому, хто лишається зі мною: дякую! і я ЩЕ ТУТ! Хоч буду нечасто (на жаль!),і, звісно, не відслідковую все «цікаве-корисне-прекрасне і т.п.» в Б.справі, все ж, сподіваюсь, буду корисною комусь.
Нині просто запит до колег.
Києво-Могилянська Бізнес-Школа радісно повідомила про таке: «Яке майбутнє у бібліотек? Як перетворити “книгосховище” (те у що перетворились бібліотеки протягом останніх 20 років) на “книгодіяння”? Про зміну бібліотечного середовища України 3 модулі спілкувалися учасники програми «Стратегії розвитку» для бібліотекарів. Команди з усієї України працювали у пошуках Ідеї що об’єднує, досліджували читацький досвід, відкривали себе як частину повсякденного життя людей та громад, ставали науковим драйвером у реалізації місій університетів. Програма завершилася захистами проектів команд, від бібліотеки масштабу країни до маленької районної бібліотеки».
Теж спостерігала за численними фото від колег та ейфорією від «Ми в КМБШ!»
І «Сьогодні важливий день для бібліотекарів-учасників програми «Стратегії розвитку «, що була створена УБА та Києво-Могилянської бізнес-школи. Сьогодні захист командних проектів. Нарешті можна показати напрацювання перед автритетним журі — кращими тренерами бізнес-школи» (орфографію збережно)
А де ж і коли глянути на результати навчання пересічним бібліотекарям?   А де і які ці проекти? Результати обговорень? Дискусій? і чому хтось впевнений, що всі бібліотеки перетворились у книгосховища?    
Відкритий світ — це відкриті проекти, чи не не так, колеги? 
 

Про бібліотечну синергію та стан і перспективи

Сайт УБА повідомляє: «За ініціативи Української бібліотечної асоціації та Асоціації бібліотек України групою експертів було підготовлено інформаційну довідку «Стан, проблеми та напрями реформування бібліотечної мережі України».» Дякуємо колегам за узагальнений документ,  який, сподіваємось, «почуюють» у суспільстві.
Тим не менш, може подискутуємо навколо? Доповнимо? Уточнимо?
Принаймні у мене є деякі питання:
Чому до розробки документу було б не залучили хоча б керівників різних секцій УБА, зокрема секції університетських бібліотек:-(? 
Чому документ не назвати проектом і пустити на бодай попереднє обговорення?  Бібліотечну галузь презентують понад 20 відомств…

Наприклад, до розділу»Мережа бібліотек вищих навчальних закладів МОН України». Звідки такі дані : » Загальний фонд документів бібліотек вищих навчальних закладів України складає 124 млн. прим., з яких майже півмільйона електронних видань». Та одна Могилянка минулого року звітувалась про понад 900 тисяч е-видань… А «кількість баз даних (БД) — 3748 од., з яких 416 придбаних» — хтось поділиться переліком?  Ну, і звичайно ж «діє електронна бібліотека, в якій представлено понад1 млн. повнотекстовихдокументів». Хтось дасть адрєсочєк?  І арифметика не сходиться «півмільйона електронних видань у загальному обсязі фондів і мільйонна електронна бібліотека»…
Взагалі, друзі — колеги, сумно… Адже свіже дослідження каже, що понад 42 відсотки українців не читають зовсім.  А наша довідка, що кожен третій (!) українець є користувачем хоча б публічної бібліотеки (а додати медичні, шкільні, академічні, сільскогосподарські тощо — то й всі 100%, включно з немовлятами)…
Читаємо, обговорюємо, дискутуємо?